Від того як ретельно ви доглядатимете техніку залежить її термін експлуатації. Робот пилосос справжній трудівник у світі сучасної техніки, він заїжджає у темні куточки квартири, миє, пилососить, обробляє інформацію. Умовно робот пилосос - це машина-комп'ютер, яка потребує уваги та обслуговування час від часу. У матеріалі ми розповімо як обслуговувати таку техніку і скільки це займе часу.

Пилозбірник

Найчастіше виглядає як пластиковий контейнер, зрідка в роботах пилососах встановлюють систему мішків для сміття, які достатньо міняти час від часу. Пластиковий контейнер бажано витрушувати та мити після кожного прибирання, тільки якщо у вас не модель із системою еко компакт, яка трамбує та зменшує обсяг сміття. Якщо ви вчасно не почистите контейнер, то потужність всмоктування значно впаде і робот просто їздитиме по дому і трусить старим пилом.

Система фільтрації

Ми говоримо про фільтр Hepa, - губчастий фільтр, який затримує мікрочастинки пилу, алергени та бактерії. Середній термін служби фільтра 2-3 місяці, після закінчення терміну необхідно придбати новий. Придивіться до вашого пилососу, якщо на Хепа фільтрі є маркування W (water) значить фільтр можна і потрібно мити під проточною водою.

Очищення щіточок

Якщо у вас домашні тварини, то закачайте рукава, щіточки доведеться очищати досить часто, на них намотуватиметься шерсть, селитимуться пилові кліщі та інша живність. Значно розвантажує власників домашніх тварин інноваційні моделі роботів пилососів, де потужний вакуумний приймач розташований перед турбощіткою з ворсу, він всмоктує шерсть і волосся, і вони не встигають намотуватися на щітку. Також слідкуйте за ступенем зносу бічних щіток насадок, заміну слід проводити приблизно раз на рік.

Датчики

Найчастіше це система датчиків, що розташована на корпусі робота. Порада проста: протирайте час від часу корпус вашого робота, частий контакт з пилом або вовною може "запиляти" датчики й пилосос буде гірше орієнтуватися в просторі.

Прання швабри

Так називають чистячі насадки для миючих роботів пилососів. Якщо ви хочете чисту та головне свіжу атмосферу у квартирі, то насадки необхідно прати після кожного циклу прибирання. Догляд максимально простий, їх можна прати у пральній машині й далі експлуатувати. Міняти в міру зношування.

Заборонено

Не розбирайте вашого робота, навіть якщо ви чудово знаєтеся на техніці й вирішили змастити та підпаяти детальки. Будь-який сервісний центр відразу ж помітить використання ззовні й відмовить в обслуговуванні, якщо якась деталь вийде з ладу. Відверто кажучи, краще один раз вкластися в хорошу та якісну техніку, а не міняти та не розбирати робота раз на рік.

Загальні поради щодо експлуатації

Зрозуміло, що якщо ви чиститимете контейнер не після кожного прибирання, а раз на місяць, то пилосос слабенько, але збиратиме шерсть, те саме стосується і турбощітки, датчиків та інших елементів. Термін служби в основному залежить від виробника та зазначених характеристик. Значно знижує термін служби - "наполегливість" робота пилососа, то як він поводиться якщо заплутався в проводах і застряг десь серед меблів. Більшість роботів продовжать роботу і продовжуватимуть тягти дроти, дряпати корпус тощо. У деяких сучасних моделях передбачено захист від таких ситуацій. Вони просто припиняють роботу та сигналізують користувачеві на смартфон, що сталося застрявання. Таким чином, техніка менше зношується і береже начинку робота від перезавантажень.