Чи ефективні роботи пилососи, як вибрати потрібну модель
Автономні пристрої, що дозволяють мити та пилососити вдома або навіть в офісі, називаються роботами пилососами для комбінованого прибирання. Ця модель дуже схожа на звичайного робота пилососа (для порівняння - роботів пилососів частіше рекламують і купують, відповідно вони більш відомі), однак у нього є резервуар для води та ганчірка, що контактує з покриттям для підлоги. Технічно, девайс дозволяє замінити відразу кілька пристроїв: пилосос та швабру. Використовуйте порівняння пилососів роботів і виберіть який ідеально підійде.
Існує безліч типів пилососів, кожен з яких має свої особливості. Грамотне та неупереджене порівняння роботів пилососів необхідне для визначення основних критеріїв купівлі та точного підбору моделі відповідно до поставлених завдань.
Якщо у вас є домашні тварини, виберіть модель з відповідними щітками та зверніть увагу на модернізовані серії для алергіків та власників домашніх тварин – девайс, який ще краще дбає про вас завдяки вбудованому набору для лікування алергії.
Вам подобається використовувати пилосос, запрограмувавши його прямо зі смартфона? Більшість підключаються, а багато з моделей вже сумісні з голосовими помічниками, — це той пристрій, який вам потрібний. Їм легко керувати, просто налаштувати та запрограмувати.
Залежно від поверхні, яку ви хочете підтримувати в чистоті, оберіть робот пилосос, оснащений системою довільної або методичної навігації. Чимало виробників надають до ваших послуг штучний інтелект для забезпечення безпрецедентної продуктивності.
Роботи пилососи миють за вас усі підлоги у вашому будинку. Ви можете розраховувати на те, що вони збережуть ваш інтер'єр чистим та здоровим. Програмовані та прості у використанні, вони працюють повністю незалежно, не вимагаючи жодних зусиль з вашого боку!
Різноманітність роботів пилососів: сухе, вологе, комбіноване прибирання
Вам потрібно помити підлогу або пропилососити? Або пропилососити килими та помити підлогу? В цьому випадку машини зроблять життя простішим! Вони дозволяють як пилососити пил, волосся або крихти, так і мити підлогу, видаляючи плями та розлиту рідину. Це ультра універсальні пристрої 2-в-1, які значно полегшують повсякденне прибирання.
На даний момент існує кілька типів роботизованих помічників, проте їх можна розділити на три категорії:
- строго роботи для миття підлог, тобто ті, які мають тільки один спосіб догляду за підлогою - миття. У такого девайса може бути кілька режимів руху та інтенсивності;
- пристрої для забору пилу, які пропонують лише сухе прибирання підлоги. Перевага в тому, що обслуговування абсолютно безшумне (порівняно з роботом пилососом);
- девайси для комбінованого прибирання, тобто моделі, які можуть як всмоктувати пил, так і мити водою і миючим засобом. Деякі виконують обидва чищення одночасно, інші роблять те чи інше залежно від встановленого резервуару.
Сухе прибирання: фокус на потужності та навігації
Мрієте про прибирання ефективно та акуратно? Ось що обіцяє вам робот пилосос з картографуванням. Ця технологія полегшує ваше повсякденне життя та не залишає місця хаосу. Пристрій генерує карту вашого будинку і методично покриває всю поверхню, яку треба прибрати. Дізнайтеся про переваги картографії, а також про наші рекомендації щодо вибору робота пилососа з цією функцією, вивчивши порівняння робот пилососів з різними додатковими функціями, яке ми склали для вас!
Інтелектуальні девайси нового покоління оснащені передовими технологіями: вони сканують простір, де працюють. Завдяки цій функції вони знають і запам'ятовують планування кожної кімнати в режимі реального часу.
Надзвичайно точна карта створена для більш ефективної навігації. Робот пилосос з картографуванням здатний створювати віртуальне представлення території, завдяки датчикам і передовим технологіям. Він постійно сканує та аналізує середовище, в якому рухається. Збираючи ці дані, він створює докладну карту, яка дозволяє йому ефективно та методично переміщатися.
Роботи пилососи з картографуванням пропонують незаперечні переваги: від значної економії часу до можливості персоналізувати маршрути. 3 основні переваги роботів пилососів з картографуванням:
- Комфорт використання та економія часу: насолоджуйтесь безпроблемним прибиранням та звільніть свій час. Складаючи карту, пилососи планують схеми і вам не доведеться турбуватися про їхній маршрут. Плануйте графік відповідно до ваших потреб і займайтеся іншими справами, поки пристрій виконує всю роботу.
- Підвищена ефективність очищення: без картографування пилососи роботи порівняння не витримують, оскільки мають тенденцію використовувати випадкову навігацію та пропускати певні області. Більш сучасні технології оптимізують маршрути, девайси покривають кожен квадратний сантиметр поверхні і не залишають після свого проходження необроблених ділянок.
- Можливість налаштування маршрутів: одночасне картографування та локалізація забезпечують оптимальну гнучкість налаштувань. Порівняння: робот-пилосос з картографуванням дозволяє персоналізувати маршрути відповідно до ваших вимог за допомогою програми, пов'язаної з пристроєм, тепер ви самі вирішуєте, які області слід прибирати в першу чергу, а які уникати, а також час збирання пилососом.
Потужність всмоктування
Перш ніж купувати новий пристрій, важливо звернути увагу на його потужність. Оскільки цей тип механізмів має вакуумний режим, він повинен мати достатню силу всмоктування для очищення всіх поверхонь.
Наприклад, щоб пройтися по килиму, знадобиться більш висока інтенсивність, ніж по кахельній підлозі і більшу роль відіграватиме розмір приміщення. Враховуйте це при виборі побутової техніки, адже немає нічого більш утомливого, ніж пилосос, який важко справляється з крихтами.
Тип навігації
Яким би не був спосіб навігації, робот пилосос використовує кілька типів датчиків для забезпечення оптимального і безпечного руху.
Існує кілька технологій:
- інфрачервона;
- ультразвукова;
- оптична;
- лазерна;
- гіроскопічна і т.д.
Вони можуть використовуватись по-різному залежно від марок та моделей. Фактично, помічник повинен вміти виявляти перешкоди (стіни, предмети, меблі тощо) і небезпеки (сходи) в будинку чи квартирі, щоб мати можливість їх уникнути або обійти, а також побудувати карту та запам'ятати приміщення, щоб за наступних циклів прибирання не витрачати час і заряд акумулятора на виявлення та обхід стабільних перешкод.
Кількість та тип щіток
Пристрої зазвичай мають кілька щіток, що обертаються, які полегшують збір пилу і бруду. Для оптимальної ефективності зазвичай використовуються 2 типи щіток:
- центральна: допомагає краще збирати бруд, що налип, або пил, особливо на килимах і ковроліні. Це може бути класична щітка (зі спірально розташованою щетиною) або гумова, одна або декілька;
- бічні щітки: повертають пил, розташований вздовж стін, до центру, щоб його можна було зібрати, стандартна конструкція не дозволяє пилососити краї та кути без бічних щіток.
Фільтри
Фільтри HЕРА (високоефективні повітряні фільтри) призначені для уловлювання дрібних частинок, мікробів та кліщів. Вони кращі, якщо у вас алергія або у вас є домашні тварини.
Щоб зберегти ефективність, не забувайте регулярно їх чистити та проводити заміну.
Існує два типи фільтрів:
- паперовий HEPA-фільтр (не миється водою),
- тканинний HEPA-фільтр (можна мити водою).
HEPA-фільтр розташований у пилозбірнику і саме цей елемент дозволить пристрою затримувати якнайбільше частинок, щоб ваш інтер'єр залишався максимально здоровим.
Об'єм контейнера
Місткість бака визначає, скільки бруду пристрій зможе зібрати, перш ніж його потрібно спустошити. Можна використовувати резервуар ємністю 500 мл, але деякі моделі можуть мати резервуари більшого розміру, щоб використовуватися для великих приміщень без частої очистки.
Залежно від моделі та марки розрізняють два типи:
- ті, які тобі доведеться спустошити;
- ті, що очищаються автоматично.
У першому сценарії все, що потрібно зробити, це зняти пилозбірник, відкрити люк, зняти фільтр і викинути вміст у сміття.
У другому варіанті робот оснащений зарядною станцією і автоматично вивантажує пилозбірник, коли повертається на базу.
Вологе прибирання: вибір за ступенем очищення
Логічні наступники роботів пилососів - роботи, що дозволяють здійснювати повний цикл збирання підлоги. Ефективність очищення буде залежати від пристроїв (та методу, що використовується).
Режими вологого прибирання
Більшість роботів пилососів пропонують можливість поєднання всмоктування та миття різними способами:
- тільки всмоктування, як звичайні роботи пилососи, порівняння лише наявність статичної вологої насадки;
- просте миття підлоги, як шваброю роботом;
- одночасне прибирання пилососом та миття: для повного та швидкого очищення підлогових покриттів;
- пилососити, а потім тільки мити: для глибокого очищення (довше, але ефективніше).
Контроль подачі води
Ламінат, паркет, дерев'яна підлога – це покриття, яке тепер легко доглядати: регулярне чищення від пилу з подальшим миттям водою – ідеальна процедура для підтримки такого типу покриття в чистоті і порядку.
Зверніть увагу, що його не рекомендується промивати великою кількістю води. Волога може проникнути всередину та пошкодити покриття. Тут на допомогу приходить пристрій з автоматичним контролем подачі води та високою силою всмоктування.
Використання миючого засобу
Насамперед необхідно переконатися, що ваш робот надає можливість використання миючого засобу. Деякі моделі можуть бути несумісні з використанням миючих засобів у системі.
Перш ніж робити будь-які дії, важливо вибрати миючий засіб, що відповідає характеру поверхонь, які очищає девайс. Деякі моделі призначені для роботи виключно з водою, інші можуть працювати зі специфічними миючими засобами.
Тип механізму швабри
Існує кілька типів вологого прибирання роботами, більш менш ефективних, залежно від марки і модельного ряду. Основні з них: зволожена статика, вібрація та обертання, супроводжуються типами швабри:
- Статична волога серветка: найпростіша система очищення, але й найменш ефективна. Резервуар з водою регулярно змочує ганчірку з мікрофібри для миття підлоги.
- Вібраційне очищення: волога серветка з додаванням вібраційної системи (від кількох сотень до кількох тисяч обертів на хвилину).
- Швабра з двома круглими щітками, що обертаються: зволожені обертові швабри (зазвичай дві) обертаються на високих швидкостях для більшої ефективності. Деякі роботи використовують як обертання, і вібрацію.
Підйом швабри на килимах
Найбільш просунуті роботи мають висувну систему з функцією виявлення підлоги, що дозволяє автоматично піднімати швабри при необхідності: при поверненні на базу, при прибиранні приміщень, які повинні залишатися сухими (наприклад, килимки або килимові покриття), або при вакуумному режимі.
Роботизовані мийники бюджетного рівня зазвичай працюють з модулем, що очищає (зі статичною вологою серветкою), який вставляється вручну перед кожним циклом.
Додаткові функції швабри
Завдяки додатковим функціям, таким як інноваційна вібраційна система, роботи не просто проходять плямами на підлозі, а роблять справжню революцію в галузі побутової техніки для дому! Вони дозволяють очистити навіть найстійкіші сліди та забруднення. Для видалення плями два, а то й тричі повинен пройтися по ньому звичайний пилосос робот, порівняння – пристрій з вібраційною технологією очищає все з першого разу.
Вібраційна швабра – відмінний союзник для ефективного та легкого миття підлог.
Наші поради щодо вибору
Щоб допомогти вам вибрати найкращого помічника, ми об'єднали різні критерії вибору. Дізнайтеся про найважливіші моменти, на які слід звернути увагу, перш ніж купувати робот пилосос: огляд, порівняння найважливіших функцій.
7 критеріїв, які слід враховувати при покупці робота пилососа:
- Точність картографії. Чим точніше відображення, тим ретельніше та ефективніше прибирання ви отримаєте. Вибирайте пристрій з інтелектуальною системою огляду на 360°, здатною детально уявити ваш житловий простір. Покладіть кількість датчиків і точок даних, що зберігаються в секунду.
- Персоналізація збирання. Вибирайте робота з карткою, яка дозволить вам повністю персоналізувати прибирання. Наприклад, ви визначаєте області, яких слід уникати, так звані “віртуальні стіни” та вибираєте режим потужності відповідно до ваших потреб. Завдяки програмі, пов'язаній з інтелектуальним пристроєм, ви можете планувати прибирання, де б ви не знаходилися.
- Потужність всмоктування залишається критерієм, яким не можна нехтувати. Дізнайтеся кількість обертів за хвилину, що здійснюються двигуном робота. Деякі пристрої навіть здатні запам'ятовувати, де знаходяться найбільш пильні ділянки вашого інтер'єру, і визначати їхню пріоритетність при прибиранні.
- Сумісність з різними типами покриття для підлоги.
- Можливості руху, чи може робот прибрати під меблями чи залізти у кожен куточок.
- Автономність. Робот-пилосос: порівняння часу автономної роботи пристрою, а також скільки часу потрібно для його повної зарядки. Вибирайте модель, яка не потребує занадто частого підзаряджання, особливо якщо площа, яку потрібно регулярно пилососити, велика.
- Система фільтрації. Навіть найсучасніші функції робота пилососа не повинні змушувати вас забувати про вбудовану систему фільтрації. Модель з удосконаленою системою фільтрації HEPA ефективно вловлює шерсть свійських тварин та алергени.
Компактний, ефективний, автоматичний помічник
Робот адаптується до всіх поверхонь (плитка, килим, килимки) та є ідеальним пристроєм для щоденного прибирання!
Цей пристрій пропонує безпрецедентне рішення для очищення. Круглий пилосос ергономічної форми переміщається по приміщенням, що очищаються автономно, використовуючи систему лазерів або інфрачервоних датчиків, що дозволяє йому орієнтуватися в просторі і уникати перешкод, що стоять на його шляху, щоб уникнути ударів і падінь. Він підпорядковується режимам навігації, що гарантує оптимальне прибирання будинку в залежності від типу підлоги та ситуації в режимі реального часу.
Більше ніяких турбот та часу, витраченого на домашні справи, пилосос ідеальний. Автономний та ефективний, він покликаний полегшити ваше повсякденне життя.