Прибирання в будинку - це не просто гігієна та здоров'я, прибирання поступово перетворюється на науку. Про це також говорить кількість літератури, випущеної на цю тематику. Як правильно прибирати та організовувати простір? Купувати органайзери, стежити, щоб на столах та шафах не було речей, викидати чи здавати у спеціалізовані магазини речі, якими ви не користуйтеся. Прибирання перетворилося на філософію, предмети вивчення: як на наше психічне здоров'я впливає інтер'єр, колір меблів і чистота у квартирі. У цьому матеріалі ми пройдемося базою: сухе та вологе прибирання, як краще та ефективно виконувати обидва види прибирання. І це не просто рутинний обов'язок, у чистому приміщенні легше дихати, чистота сприяє зосередженості, одужанню. Згадайте одну з головних порад від лікарів: при ГРВІ або інших вірусних захворюваннях рекомендується провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання щодня.

Загальні рекомендації щодо прибирання

Розкриємо будь-яку книгу з рекомендаціями та знайдемо універсальну пораду, на чому зійшлися всі гуру з прибирання. Вологе прибирання слід виконувати приблизно раз на тиждень, а сухе 2-3 рази на тиждень. Сухе прибирання - це не тільки віник або пилосос, а й ганчірки, бажано з мікрофібрової тканини, якими слід протирати меблі та інші поверхні. Вологе прибирання - це не тільки ганчірка або швабра, але й миття засобами для дезінфекції туалету, ванної та кухні. Вважається, що якщо виконувати всі рекомендації щодо прибирання, то з імунітетом та настроєм буде все гаразд. Залишаються питання: чи є у вас час та сили на виконання всіх цих рекомендацій? Чи краще найняти клінінгову компанію або придбати миючий робот пилосос? Однозначно зауважимо, що у другому варіанті ви значно економите сімейний бюджет. А сучасні моделі миють і чистять на рівні з людьми, спосіб рухів миючої платформи скопійований у людини, додайте до цього швидкість з якою робот миє підлогу, 1300 рухів за хвилину і кращого помічника вам не знайти.

Ми зібрали спеціально для вас добірку: Роботи пилососи для сухого прибирання

Килими - звукоізоляція, стильний акцент чи пилозбірник

Килимові покриття, останнім часом, повернули собі популярність та очолили "чарти" від дизайнерів інтер'єру. Килим – це чудова звукоізоляція, деталь інтер'єру, яка додасть стиль, вишуканість, затишок. На килимах грають у настільні ігри, пишуть пісні, читають книги, і як приємно вранці, босоніж стати на м'який та приємний килим, а не на холодну підлогу. Поряд із цим затишний килим ховає у собі пилових кліщів, пил, а за заявками вчених у килимі таїться 1000.000 видів бактерій. Однак не панікуємо, цей вид покриття має чіткі рекомендації як його чистити.

  • Не рекомендується мити килим ганчіркою або шваброю, тобто проводити вологе прибирання.
  • Чистити ворс лише сухим способом.

На жаль віник тут не допоможе, він змахне пил зверху, для килимів підходить лише пилосос. Позбавить вас зайвої роботи робот пилосос, який автоматично прибирає квартиру. Якщо в сім'ї очікується поповнення, і ви підшукуєте миючий робот пилосос, то зверніть увагу на моделі, які піднімають миючу платформу при заїзді на килим, а сила всмоктування повинна бути не менше 5000 Па, для ефективного та якісного прибирання. А щоб освіжити колір та повернути килиму молодість, його можна здати на автомийку, де його ретельно вимиють з усіх боків.

Домашні тварини та прибирання

Улюблені пухнастики приносять щастя і життя в сім'ю, а також кілограми вовни у міжсезоння. Найчастіше шерсть буде скрізь: на одязі, в їжі, на стінах та стелі, диванах та стільцях. Ветеринари дають слушну пораду: щодня слід вичісувати вихованця, і не пошкодувати для улюбленця грошей на дорогу щітку, яка вичісує підпушок. Але навіть попри ці дії, шерсті буде багато. Поєднане вологе та сухе прибирання - ідеальний варіант у цьому випадку. Віник+ганчірка/швабра+пилосос або миючий пилосос - ваші супутники у цей період. Прибирання слід проводити щодня, готуйтеся, після роботи та перед роботою вам доведеться мити та чистити. Не впадайте у відчай, людство і технологічний процес створили миючий робот пилосос, який подбає про те, щоб ви дихали чистим повітрям, без шерсті та пилу, а також витрачали менше часу на обслуговування пилососа. Моделі з вакуумним приймачем, що розташований перед турбощіткою з ворсу – чудовий варіант. Вакуум всмоктує пил і волосся, а турбощітка підмітає інше сміття, слідом за цим підлогу миє спеціальна платформа. Така техніка максимально розвантажує господарів на час линяння пушистика.

Коли в будинку оселилося ГРВІ

Провітрювання та вологе прибирання щодня, багато рідини - основні рекомендації лікаря. З сезонними захворюваннями бореться лише наш імунітет, людство не знайшло таких ліків, які за день допоможуть вам одужати. Тому ваше завдання допомагати своєму організму та створювати максимально сприятливі умови для того, щоб імунітет подолав хворобу. Вологе прибирання рекомендується виконувати щодня, і не кожен хворий може знайти в собі сили мити підлогу. Миючий робот пилосос чудово в цьому допоможе і візьме все навантаження по дому на себе. Для цього є такі моделі, які миють підлогу тільки чистою водою, а не розтирають брудну воду. Коли вода з пилососа подається не на миючу платформу, а безпосередньо на підлогу ефект від такого збирання підвищується в рази.

Підсумки

Прибирання, безперечно, робить наше життя кращим, дає нам сили боротися з хворобами й організовує простір довкола, в чистий будинок повертатися значно приємніше ніж у “берлогу холостяка”, навіть якщо ви “холостячка”. Якісне прибирання за рекомендаціями досить енерговитратне заняття. Коли у вихідний хочеться відпочити, а не займатися домашніми справами, краще скористатися послугами клінінгової компанії або придбати миючий робот пилосос. Другий варіант значно економить сімейний бюджет і ваші нерви, адже впускати чужих людей у ​​свою квартиру завжди ризиковано.