Ідеальний супутник і помічник, ніколи не підведе та візьме на себе клопіт по дому. Якою вона буде? Залежить лише від вас, від вашого вибору. Він може освіжити квартиру, прибрати пил, а може виконати повноцінне генеральне прибирання. Від моделі залежить і частота обслуговування, як часто ви будете його чистити, прати миючі насадки або він все зробить за вас. Самостійно вимиє до блиску будинок, а потім самостійно очистить насадки й заправить себе чистою водою. У цьому матеріалі ми розберемо які бувають роботи пилососи, на які характеристики слід звернути увагу і чим вони відрізняються один від одного.
Загальна класифікація
Вся техніка такого виду поділяється на три види:
- Роботи для сухого прибирання. Виконують базове прибирання, його можна назвати спрощеною моделлю робота пилососа. Вони тільки пилососять і підмітають сміття турбощіткою. Якщо це все, що вам потрібно від робота пилососа, ви вже визначилися з типом моделі.
- Роботи сухого та вологого прибирання. Комплекс послуг в одній моделі. Безсумнівно куди практичніші й значно розвантажують ваш час. Можете сміливо йому довірити прибирання у квартирі.
- Роботи “полотери” з функцією вологого та сухого прибирання займають окрему нішу у цій родині. Найбільш ефективні пристрої, які не тільки пилососять та миють, але й здатні відтирати побутові забруднення практично будь-якої складності. Миюча платформа вібрує з високою швидкістю, до 1300 разів на хвилину. У сучасних моделях рухи робота скопійовані у людини та ефект від такого прибирання можна порівняти лише з послугами професійної клінінгової компанії.
Способи управління
Підемо від базового та до інноваційного. Стандартним буде керування від кнопок на самому корпусі пилососу. Деякі моделі мають пульт дистанційного керування, залишаючи при цьому керування від кнопок. Сучасні моделі управляються ще й від офіційної програми, зі смартфона. У разі можливості робота значно розширюються, ви можете встановлювати віртуальні стіни, задавати графік роботи. Після налаштування у додатку робот може самостійно виїжджати та прибирати у вказаний день та час. Завдяки програмі ви можете вибрати або записати голосові команди й просто говорити, яку роботу він має виконати.
Сила всмоктування
Вибір залежить від домашніх мешканців та їх звичок. Сила всмоктування вимірюється в Па, чим вище показник, тим краще пилосос буде прибирати. Для квартир із середнім ступенем забруднення підійдуть моделі з характеристиками від 2700 Па. Для житла з насиченим життям, де, наприклад, є тварини, ідеальними будуть роботи пилососи з силою всмоктування 5000 Па.
Для якісного прибирання важливо підтримувати високий рівень вакууму. Як і в інших пилососах, інтенсивність всмоктування може знижуватися, якщо контейнер заповнений сміттям на 30-50%. Це відбувається через засмічення внутрішнього фільтра. Роботи пилососи, які можуть автоматично очищати внутрішній фільтр, значно знижують частоту обслуговування пилососа. Це дозволяє зберегти високий рівень всмоктування і витрачати набагато менше часу на обслуговування робота.
Слід звернути увагу на спосіб всмоктування пилососу, якщо перед турбощіткою розташоване вакуумне сопло, яке втягує шерсть та волосся, то обслуговування такого пилососу буде прогулянкою у літній день. Вам не доведеться щодня зрізати волосся та шерсть з турбощітки.
Орієнтування у просторі, види навігації
Оскільки ви вибираєте автономну техніку, яка повинна самостійно їздити по дому, зверніть увагу на систему навігації робота. Це може бути комплекс датчиків або один із видів, від цього залежить вартість на техніку. Але якщо ви розраховуєте придбати повноцінного помічника і довірити йому прибирання у квартирі, зверніть увагу на пристрої з комплексом датчиків.
- Лідар. Приватний, інноваційний та точний спосіб орієнтування у просторі. Пилосос сканує приміщення за допомогою невидимого лазера, малює точну карту приміщення, та виконує ретельне та точне прибирання будинку. Мінус такої системи один і легко вирішується. Зрідка на обертовий механізм лідара можуть накрутитися волосся або інше сміття, яке легко забирається одним рухом руки. Слід зазначити, що система Lidar використовується у сучасних безпілотних машинах.
- Навігація на базі гіроскопа найпростіший спосіб орієнтації у просторі. Пилосос пересувається змійкою, і лінія за лінією очищає кімнату, якщо пристрій наїде на перешкоду, він буде хаотично прибирати приміщення.
- Датчики висоти. Завдяки чому робот не стрибає зі сходів, знаходиться на дні пристрою. Цей датчик не дає пилососити чорну поверхню (килими, кахлі), він сприймає чорну як прірву. Щоб цього уникнути краще купувати пристрій, який керується від смартфона, та виділити на мапі ділянку із чорним покриттям як безпечні.
- Вбудована камера. Не дає значних переваг прибирання, на жаль такий спосіб навігації має низку значних мінусів. При недостатньому освітленні він просто "не бачить", другий мінус - це можливе стеження, і злив ваших особистих даних, ваших фото в інтернет.
Об'єм пилозбірника
Найчастіше контейнери вміщують від 200 до 700 мл сміття. Зрозуміло, що невеликі контейнери розраховані для невеликих квартир і такий пилосос доведеться частіше обслуговувати. Чим більший контейнер, тим більшу площу він може почистити без додаткового обслуговування. Однак на сучасному ринку з'явилися моделі з унікальною технологією – трамбування сміття. Принцип такий як у міських сміттєвозах, пристрій трамбує пил, шерсть та волосся спеціальною лопаткою, зменшуючи кількість сміття в п'ять разів, і таким чином звільняючи вас від частого обслуговування пилососу.
Акумулятор
Те, скільки часу робот може забирати без додаткової підзарядки. Слід врахувати, що час прибирання та площа залежатимуть від моделі робота та вибраного режиму. Інтенсивніші режими споживають більше енергії, що знижує час і площу прибирання. Аналогічно у разі наявності великої кількості перешкод, коли роботу доводиться витрачати більше сил, щоби маневрувати чи долати об'єкти на підлозі. Умовно, якщо уявити рівну поверхню без перешкод та стандартний режим роботи, можна виділити такі особливості роботи акумулятора:
- Півтори години безперервного збирання забезпечать моделі з акумулятором від 2500 Mah
- Понад три години вистачить живлення на 4900 Mah вистачить на 200 квадратних метрів.
Прочитайте характеристики, як поводиться робот коли закінчується заряд акумулятора. Він може заглухнути в розпал прибирання або поспішить на зарядну станцію і продовжить роботу автоматично.
Домашні тварини та насильство
Багато власників котів і собак побоюються за вихованців перед покупкою розумної техніки. Відверто кажучи, їхні страхи виправдовуються. Були зафіксовані випадки коли пилосос всмоктує хвости та лапи вихованців доводячи бідолашних до панічного стану. Щоб такого не було зверніть увагу на "чутливість" пилососа, якщо робот фіксує застрявання в приймачі, він просто відключається на час, а після продовжує прибирання. Таким чином ви на 100% убезпечите ваших улюблених пухнастиків.
Автономність у роботі
Роботи пилососи і так досить незалежні та красиві, але практично повну свободу дає станцію самообслуговування. Вона коштує додаткових грошей, але вона того варта. На станції самообслуговування робота заправлять водою, вичистять і висушать миючу насадку і заразом зарядять. Вам потрібно буде зрідка чистити контейнер зі сміттям, виливати брудну воду та заливати чисту, але частота таких дій буде в рази нижчою.
Підсумки
Робот пилосос однозначно чудова покупка для дому та побуту, він розвантажує ваш час та підтримує в будинку порядок. Від виду моделі залежить наскільки ретельно та якісно пилосос буде прибирати будинок. Чим потужніший акумулятор, тим більшу площу робот може охопити, а моделі з вакуумним способом всмоктування однозначно лідирують. На сьогодні система навігації виду Лідар у комбінації з іншими датчиками вважається найбезпечнішою та надійнішою. Уважно читайте інструкцію та характеристики, невелика модифікація чи патенти компанії роблять пилосос більш ефективним та зручним у використанні. Станція самообслуговування не замінить людину, але зробить робот пилосос ще більш автономним та самостійним.