Без сумніву, це одна з найкращих і необхідних покупок у сучасному світі. Аналогів цьому пристрою на сьогодні просто не існує, хіба команда клінерів-альпіністів, які візьмуть за роботу половину вартості мийника вікон. Робот не тільки позбавляє вас рутинного заняття і розвантажує час, але й береже ваше життя, особливо, якщо ви живете на верхніх поверхах.
Два основних типи мийника
Якщо розділити роботів на підвиди, то ми отримаємо дві різні моделі, з різними способами кріплення до поверхні. Розрізняють:
- Мийники, які тримаються на вікні за допомогою магнітів. Першопрохідці у світі розумної техніки, саме з цих моделей починалося виробництво мийників.
- Роботи, що кріпляться на поверхні за допомогою вакууму. Сучасні розумні моделі, які чистять не лише вікна, а й меблі, стіни, шпалери чи стелі.
Мийники на магнітах
- Модель архаїчна як динозавр, і, на відміну від динозаврів, має тисячі мінусів. На ринку ви зараз насилу зможете знайти таку техніку.
- Небезпечні для здоров'я, під час встановлення на вікно можна ненароком зламати пальці, і це не перебільшення. Пристрої скріплюються з феноменальною силою і гучним стукотом, коли знаходяться поруч, через потужні магніти.
- Сил магнітів не вистачає, щоб утримувати техніку на товстих склопакетах. Максимальна товщина для роботи 28 мм.
- Неможливо встановити на вікнах "глухих" без стулки.
- Миє лише вікна. Особливість конструкції в тому, що ви встановлюєте одразу два прилади. Ви не зможете помити дзеркала, плитку у ванній та інші поверхні.
Мийники з вакуумним способом кріплення
- Універсальні. Підходять для миття будь-якої вологостійкої вертикальної та горизонтальної поверхні, можна використовувати для мийки у всьому будинку.
- Товщина вікна чи іншої поверхні не має значення. Міцно і надійно зчіплюються з будь-якою, навіть трохи рифленою поверхнею, з притискною силою до 10 кг.
- Зручно та просто кріпляться.
- Деякі моделі автоматично розбризкують рідину. Сучасні мийники роблять це ультразвуковим способом, що значно підвищує якість миття.
Магніт чи вакуум
Однозначно, у цьому протистоянні перемагає вакуумний пристрій. Мийники, які кріпляться за допомогою магнітів досить важкі, не зручні та небезпечні в установці, миють лише вікна невеликої товщини. Це перші моделі таких пристроїв, які поступово, але впевнено йдуть в історію. Мийники які кріпляться за допомогою вакууму – універсальні, можуть прибирати у всьому будинку, не тільки мити вікна. Мобільні, їх легко встановлювати на будь-яку поверхню, а сучасні моделі оснащені цілим рядом датчиків і авторозбризкуванням, що робить їх практично автономними. Кожен вакуумний мийник має безперебійник, якісний пристрій продовжуватиме прибирання приблизно 20 хвилин без електрики.
Загальні рекомендації, на які характеристики звернути увагу
- Форма мийної ганчірки. Якщо вона квадратна, то промивання кутів збільшується на 95%. Мийники з круглими насадками підходять для невеликих вікон, а шляхом кругових рухів полірують вікно.
- Швидкість. За скільки хвилин мийник миє квадратний метр. Якщо у вас великі вікна, то зверніть увагу на техніку з квадратною миючою насадкою, вона охоплює велику площу.
- Управління. Оптимальною буде модель, яка керується не тільки кнопками на корпусі, але й пультом дистанційного керування і роботою від застосунку.
- Подання рідини. Мийник може бути максимально автономним, і розбризкувати миючий засіб або воду автоматично. Деякі моделі оснащені не одним розбризкувачем, а двома, що робить миття ще швидше. Різниця в грошах не космічна, проте ефективність, швидкість і зручність в експлуатації підвищуються в рази.
- Спосіб розпилення. Ультразвукове розбризкування вважається вершиною досконалості, якість від такого миття підвищується в рази.
- Місткість вбудованого акумулятора. Скільки часу мийник протримається на склі після вимкнення електрики. Ідеальним буде показник 20 хвилин роботи від акумулятора. За цей час ви встигнете зняти пристрій.
- Гучність. Сучасні моделі стають тихішими, оптимальними будуть показники 70 Дб.
- Наявність датчиків перепаду висоти та ступеня тиску. Такі датчики не тільки забезпечують надійне кріплення на поверхні, а дозволяють чистити нерівні поверхні й безрамні перегородки. Наприклад, душову або офісну перегородку.
- Наявність спеціальних технологій і патентів від виробника теж великий плюс. Це може бути унікальна технологія миття або розпилення рідини, якщо компанії видали патент, це означає, що технологія робоча.
Квадратний чи круглий
Ми визначилися з типом пристрою, але придивімось до форми. Додамо, що максимального результату можна досягти за умови використання професійного миючого засобу. За типом мийники поділяються на:
- Квадратні. Ідеальні для великих офісних будівель або будинків, де багато великих вікон. Велика площа миючої платформи дозволяє швидше очищати великі вікна. Такі моделі чудово вимивають у кутах вікна, завдяки своїй формі.
- Круглі. Якщо зовсім бути точними - робот має витягнуту форму та круглі насадки. Такі моделі пересуваються за допомогою насадок, що чистять, круговими рухами. Є моделі в яких такий спосіб пересування змодельований з руху людини, тобто насадками мийник відтирає, полірує вікно, рухи нагадують рухи рук людини під час прибирання.
Наявність датчиків
Коли мова заходить про роботів мийників вікон, то зверніть увагу на датчики. Чи може робот мити безрамне скло? Чи здатний пересуватися рифленою поверхнею? У якісних моделях ці пункти виділяються окремо. Датчики тиску і висоти розширюють спектр послуг, роботи можуть мити всередині приміщення, будь-які вологостійкі й рівні поверхні: двері, дзеркала, кахлі, ніколи не втратять орієнтацію і не впадуть.
Страхувальні моменти
Виробники розуміють, що слабкість мийників – це відключення світла. Якісні моделі мають страхувальний трос в комплектації, де вказують яку вагу може витримати канат, і вбудований акумулятор. В ідеалі акумулятор здатний тримати заряд щонайменше 20 хвилин. Наявність сигналів - важливий нюанс, коли пропадає живлення робот має сигналізувати про це, що так само окремо вказується в інструкції.
Комплектація – відмінний показник якості
Звертайте увагу на комплектацію пристрою. Чи є запасні деталі, набір насадок, з якого матеріалу ці насадки. Якої довжини страхувальний трос, чи є подовжувач, навіть наявність батарейок до пульта дистанційного керування вже багато говорить про виробника, про те, що він піклується про користувача.
Достойна конкуренція людині
Миття вікон ніколи не було приємним заняттям, особливо якщо у вас верхні поверхи або великий будинок, світлий офіс з вікнами в підлогу. Мити вікна не тільки трудомісткий процес, а ще й небезпечний. Ви можете найняти команду професійних мийників та заплатити за їхні послуги чималі гроші, а можете один раз вкластися у якісного робота для миття вікон. Є моделі для промислового очищення вікон, а є компактні для домашнього користування. Наявність датчиків, авторозпилення та роботи від програми робить їх не тільки максимально ретельними та сумлінними у мийці вікон, а також практично автономними. Вам залишиться тільки встановити мийника, залити миючу рідину, і задати режим роботи й мийник помиє вікна не гірше за будь-яку клінінгову компанію.