Щоб килим виглядав акуратним, за ним потрібно правильно доглядати. Якщо підлогове покриття сильно затоптане і забруднене, воно втрачає привабливість і стає загрозою для здоров'я. У ворсі накопичуються бактерії, пилові кліщі та інші хвороботворні мікроорганізми. Підтримувати килим у хорошому стані не складає труднощів, тільки потрібно купити відповідне обладнання. У статті розглянемо, як вибрати найкращий робот пилосос для приміщення з килимами.
Які параметри мають бути у робота пилососа для килимів
Хороший робот-пилосос повинен мати характеристики, що полегшать підтримання чистоти килимів і килимових покриттів. Важливими критеріями є:
- потужність всмоктування;
- наявність турбощітки;
- система фільтрації повітря;
- ємність акумулятора;
- об'єм контейнера для збору пилу;
- діаметр коліс.
Оптимальна потужність всмоктування
Потужність всмоктування визначає швидкість і ефективність очищення. Оскільки килими вибагливіші, ніж тверда підлога, для їхнього чищення рекомендуються моделі потужністю не менше 2000 Па. Для килимів з довгим ворсом, особливо якщо в будинку є домашні тварини, потрібен пристрій з високим показником – 4000-4500 Па.
Наявність турбощітки
Бічні мітелки малоефективні при прибиранні килимів. Ретельно видаляють бруд між довгими волокнами турбовані щітки. Вони "вибивають" крихти й порошинки з товщі килима, не пошкоджуючи структуру. Для власників домашніх улюбленців підійде турбощітка з гумовими скребками або силіконовий валик. Завдяки поверхні з поліпшеним зчепленням вони добре збирають шерсть.
Покращена система фільтрації
Через підвищене пилоутворення рекомендуємо придбати пристрої з HEPA-фільтрами. Вони затримують всередині всі небажані частинки: кліщів, пилок, спори грибків та інші алергени, тому незамінні для алергіків і астматиків.
Ємний акумулятор
Ємність акумулятора безпосередньо пов'язана з тим, як довго техніка працює на одному заряді. Цей параметр надзвичайно важливий, оскільки чищення килимів триває довше, ніж інших покриттів. Щоб агрегат не зупинився раптово на половині запланованого обсягу прибирання, дивитися потрібно не тільки на ємність акумулятора, а й на те, скільки часу обладнання витримає без підзарядки. Важливим питанням є і час зарядки акумулятора, який покаже, скільки доведеться почекати для відновлення роботи. Бажано, щоб роботи-пилососи для килима оснащувалися батареєю від 2000 мА⋅год.
Місткий контейнер для сміття
Виберіть робот із великим контейнером. У волокнах килима накопичується багато крихт, волосся і шерсті, через що маленька ємність швидко заповниться. Це загрожує зниженням ефективності всмоктування сміття. Оптимальним рішенням буде бак на 600-700 мл.
Важливу роль відіграє спосіб спорожнення бака. Корисне рішення для людей, які страждають на алергію, – пристрій із самоочищенням. Функція автоматично спустошує контейнер при поверненні на док-станцію, знижуючи контакт користувача з брудом і мікробами.
Діаметр коліс
Ворсисті килими в середньому підносяться над рівнем підлоги на 0,5-1,5 сантиметра. Важливо передбачити, щоб обране обладнання з легкістю заїжджало на палас і спокійно пересувалося ним, навіть якщо ворс щільний. Мінімальний рекомендований діаметр коліс – від 6 см, але точно визначитися з параметром можна, орієнтуючись на висоту килима.
Найкращі виробники роботів-пилососів для килимів
Якщо потрібне надійне, перевірене обладнання, що буде ефективно справлятися з очищенням килимів, вибирайте продукцію відомих брендів – iRobot, Xiaomi, Hobot, Samsung. Виробники спеціалізуються на створенні сучасної очисної техніки. Їхні пилососи-роботи характеризуються високою якістю виготовлення, надійною роботою, актуальними технологіями й простотою експлуатації.
Вибираючи відповідний робот-пилосос, не лінуйтеся вивчити технічні характеристики моделей і функції, щоб забезпечити швидке і якісне чищення килимів у будинку.