Пилососити й мити підлогу – заняття в списку домашніх справ не з привабливих. На щастя, на ринку з'являються сучасні пристрої, що полегшують підтримання порядку. Популярне рішення – роботи-пилососи. Вони не замінять традиційний пилосос, але полегшать прибирання будинку і зроблять "брудну" роботу за вас. Якщо ви ще не впевнені в придбанні робота-пилососа, ознайомтеся з його головними перевагами та можливими недоліками. Це полегшить ухвалення рішення щодо купівлі.

7 головних переваг роботів пилососів

Прибирання без зусиль

Найбільша перевага робота пилососа – економія часу. Вам не доведеться постійно витрачати час на прибирання квартири, щоб домогтися ідеальної чистоти. Пристрій автономний і буде пилососити хоч щодня, а ви цей час витратите на відпочинок або інше продуктивне заняття. Участь у роботі робота-пилососа обмежується увімкненням пристрою або програмуванням графіка прибирання.

Автономна робота

Роботизовані пилососи працюють без дротів. Вони пересуваються кімнатою без обмежень, оскільки працюють від вбудованого акумулятора. Більше не доведеться турбуватися, що не вистачить дроту, щоб дістати в усі куточки, або що при різкому русі вилка випаде з розетки. Єдиний кабель є на док-станції, яку підключають до мережі задля того, щоб пилосос заряджав батарею. Робот-очищувач демонструє низьке енергоспоживання.

Мінімум шуму та дискомфорту

Робот-пилосос працює тихіше за традиційні моделі. Він не заважатиме членам сім'ї працювати або відпочивати. Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, у сусідів також не виникне претензій через незаплановане прибирання у вечірній або нічний час.

Спритні рухи

Передові системи навігації в роботах прибиральниках, такі, як лазерні технології або камери, створюють точну карту приміщень. Чутливі датчики розпізнають навколишні об'єкти та перешкоди (стіни або сходи), тож будьте певні, що робот не вдариться об меблі, не впаде з висоти та не застрягне. Завдяки пласкому корпусу пилосос з легкістю проникає під диван або шафу та очищає ділянки підлоги, до яких зазвичай важко діставатися. 

Мінімум місця для зберігання

Робот пилосос буде ідеальним рішенням для невеликих квартир, де на рахунку кожен сантиметр. На відміну від великих пилососів, відер і швабр, він не потребує багато місця. Девайс зберігається на док-станції, яку зручно поставити в кутку кімнати, на кухні або в коридорі.

Контроль із мобільного

Багато роботів пилососів оснащені функцією Wi-Fi та керуються смартфоном. Прилад можна вмикати віддалено, перебуваючи поза домом. Великою перевагою пилососів роботів з даною функцією є можливість програмування і складання розкладу роботи. Завдяки цьому пилосос автоматично увімкнеться, почне прибирання приміщення за заздалегідь встановленим графіком і не пропустить жодної зазначеної зони.

Функціональність

Деякі моделі роботів-пилососів пропонують не тільки сухе прибирання, а й миття підлоги. Вони працюють з усіма підлоговими покриттями – гладкими (паркет, ламінат, кахель) і м'якими (килими та килимове покриття). Пристрій здатний самостійно визначати, на якій підлозі він перебуває, і автоматично змінювати параметри прибирання залежно від цього.

Чи є у роботів пилососів недоліки

Попри численні переваги, робот пилосос має і недоліки:

  1. Найбільший мінус – у ціні. Раніше пристрої коштували дорого і не кожен міг їх придбати. Зараз надійний робот-пилосос із базовими функціями можна купити за привабливою вартістю, але, як і раніше, за моделі з високою продуктивністю і топовими функціями доведеться заплатити більше.
  2. Деякі користувачі відзначають, що роботизований помічник не завжди ідеально збирає пил і сміття в куточках (характерно для круглих моделей), а також у них виникають проблеми з прибиранням килимів із довгим ворсом.
  3. Час від часу пилососу знадобиться допомога. Іноді він застряє на порозі або між ніжками столу. Треба не забути відчинити всі двері в будинку, щоби забезпечити доступ у кожну кімнату. Також рекомендуємо заздалегідь подумати про те, щоб заховати кабелі під плінтус, аби нічого не заважало пристрою рухатись.
  4. Робот-пилосос ідеальний для квартири, але не завжди зручний у двоповерховому будинку через сходи. Його доведеться переносити з місця на місце або придбати два агрегати для кожного поверху.

Остаточний вердикт: чи варто купувати робот пилосос

Переваги робота пилососа перевершують недоліки та роблять пристрої привабливим рішенням для тих, хто шукає інноваційні рішення для підтримання чистоти вдома. На практиці ви швидко оціните, наскільки зручний сучасний девайс і як він допомагає заощадити час на щоденному прибиранні.