Роботи пилососи, раз спробувавши неможливо відмовитися, улюблений котик або собака, - найрідніше, що може бути на світі. Як їх поєднати в одній квартирі? Як їх подружити? Як вибрати безпечну модель для власного будинку? Ми розповімо у цьому матеріалі.
Реакції пухнастиків, хвилинка зоопсихології
Вихованці відрізняються темпераментом так само як і люди. Умовно їх можна розділити на холериків, флегматиків, сангвініків та меланхоліків. У них будуть різні реакції на пилосос.
- Агресія. Котик або собака захищатимуть свою територію, битимуться з пилососом, намагатимуться поламати, подряпати чи розгризти техніку.
- "Пофігізм". Пилосос сприймається як звичайна забаганка людини, поряд з іншою технікою у квартирі.
- Дружність. Такого контенту найбільше на просторах Інтернету. Як пухнасті із задоволенням катаються на пилососі, сплять на ньому, граються з ним і всіляко дружать.
- І остання реакція – це страх і стрес. Вихованець ховається від техніки, кішка застрибне на найвищу шафу, а собака втече в іншу кімнату й уникатиме пилосос.
Ще раз зауважимо, що кожен тип реакції є нормальним, це особливість характеру вашого улюбленця. Відразу скажемо, що не слід зневірятися, якщо є відкрита агресія або страх, всі ці ситуації можна виправити та ви зможете подружити робота пилососа з домашнім вихованцем.
Соціалізація робота пилососа
Спочатку розповімо, що вам робити після того, як ви купили новенький пилосос в будинок, де є домашні вихованці.
- Поставте коробку на підлогу, не розпаковуючи, дайте вашому собачці або кішечці звикнути до нового запаху.
- Наступним етапом буде розпакування, нехай пилосос постоїть якийсь час вимкненим, хоча б пів дня, щоб тварина звикла до запаху та форми.
- Наступним етапом буде увімкнути техніку на мінімальному режимі.
Нехай ваші пухнасті зрозуміють, що воно їздить, воно дзижчить, але не дуже голосно, воно не страшне і не несе небезпеки, так і пройде їхнє перше знайомство. Якщо всі етапи виконати послідовно і без різких рухів, то є шанс, що вони потоваришують і житимуть дружньо.
Роботи пилососи та шерсть
Шерсть - незмінний супутник всіх пухнастиків, вона може бути причиною, чому ви купуєте робот пилосос. Під час сезонного линяння прибирання потрібно не просто раз на тиждень, а в кращому випадку щодня. Роботи пилососи значно полегшують проходження цього етапу та чудово чистять будинок, неприємно те, що власнику доведеться постійно очищати турбощітку з ворсу від вовни. Якщо ви у пошуках нового пилососа зверніть увагу на моделі, в яких вакуумний приймач розташований перед щіткою з ворсу, таким чином волосся і шерсть всмоктуються вакуумом і не накручуються на валик, що значно спрощує процес чищення та знижує частоту обслуговування робота.
Поширені казуси з тваринами
- Найбанальніший і найнеприємніший випадок - це коли робот пилосос знаходить фекалії свійських тварин і намагається їх прибрати. З одного боку це тисяча лайків та коментарів в інтернеті, а з іншого боку це години прибирання вже без робота пилососа. Якщо ви не встигли вивести волохатого на вулицю або у кота є до вас претензії, то радимо встановити "віртуальну стіну" в налаштуваннях робота пилососа. Це можливе тільки в моделях, які працюють від застосунку, виділіть на карті умовну зону, куди роботу не можна заїжджати.
- Наймиліший випадок. Коли собака або котик настільки полюбили теплий і робот пилосос, що забираються на нього зверху і катаються як на кабріолеті Лос-Анджелесом. Це дуже мило і приємно, тільки вихованець може ненароком натискати на кнопки вгорі корпусу і таким чином скасують все прибирання. Вихід простий, встановіть в управлінні "батьківський контроль" і нехай волохатики катаються.
Коли робот пилосос займається насильством
Ви всіх потоваришували, розібралися з двома попередніми проблемами й залишається ще одне АЛЕ, схильність всіх роботів пилососів до насильства. Коли пилосос прибирає, може сприймати собаку чи кішку як поріжок, наприклад, розглянемо ситуацію. Вихованець не боїться робота, лежить і відпочиває на підлозі, пилосос під'їжджає до хвоста, підіймається на нього і продовжує всмоктувати пил і намотувати хвіст на турбощітку, собака (припустимо це собака) схоплюється, намагається скинути пилосос, той настільки міцно присмоктався до хвоста, що не відпускає його, собаку охоплює жах і страх, він намагається скинути робота і так доти, доки пухнастик не зламає робота. Ситуація не з приємних як для тварин, так і техніки. З цим нічого не вдієш, але якщо ви в пошуках нового пилососа, то поцікавтеся у реалізатора як поводиться пилосос якщо в сопло потрапляють великі предмети, які він не може всмоктати, деякі моделі просто вимикаються і не несуть загрози для тварин.
Резюмуємо
Власники домашніх вихованців з побоюванням дивляться на роботів пилососів і не знають яка буде реакція тварини. Заспокойтеся, не панікуйте, вони чудово потоваришують. Поступово познайомте вихованця з пилососом і вони збудують свою ієрархію. Робот може налякати тварину, якщо наїде на неї й присмокчеться до хвоста або шерсті, від цього ніхто не застрахований. Є ряд “делікатних” пилосмоків, які при сильному тиску на турбощітку або бічні щітки відключаються і сигналізують про це господареві в додатку, на смартфон. Перед покупкою дізнавайтеся у менеджера чи передбачено у робота авто відключення на випадок насильства. Плюсів цієї техніки значно більше ніж мінусів, а в сезон линяння ви по-справжньому полюбите свого робота пилососа.