Видання itc.ua випустило аналіз дослідження MIT Technology Review в якому оприлюднена інформація про те, що в мережу були викладені фото зроблені роботом компанії iRobot.
У 2022 році видавництво MIT Technology Review, що належить Массачусетському інституту, випустило сенсаційну статтю "A Roomba recorded a woman on the toilet", яка поставила з ніг на голову весь світ роботехніки. У мережу злили фотографії інтимного характеру, зробленого роботом пилососом Roomba j7, компанії IRobot. Фотографії жінки в туалеті облетіли весь світ, спочатку вони потрапили до офісу стартапу Scale AI, який займається розробкою штучного інтелекту, а після цього зображення "завірусилися" в соцмережах.
Окрім скандального фото у вбиральні до мережі потрапили детальні фотографії будинку господині пилососа, меблі, планування. 15 зображень в інтернеті - лише мала частина масиву інформації, що становить понад 2000 000 зображень, які обробляє компанія Scale AI. Після виходу цієї статті мільйони жителів на планеті почали заклеювати камери пилососів або шукати їм заміну.У цьому матеріалі ми розповімо принцип обробки інформації роботом, ви знатимете які роботи пилососи можуть за вами шпигувати, а які моделі цілком нешкідливі.
Відправний пункт
Роботи пилососи завоювали серця мільйонів жителів по всій планеті, вони позбавляють нас рутинних зобов'язань і значно розвантажують час, сьогодні з'явилися моделі які імітують рухи людини й виконують генеральне прибирання. З кожним роком техніка вдосконалюється, покращується та стає практично повністю автономною. Проте інтернет висадила в повітря новину з фотографіями інтимного характеру, зробленими роботом пилососом. Цей робот пилосос працює на базі ШІ (штучний інтелект), а в навігації має відеореєстратор. Техніка такого класу активно розвивається і вчиться розпізнавати перешкоди та предмети, в один із таких “уроків” фотографії господаря будинку потрапили до мережі. Це і стало відправною точкою для дискусій та побоювань, адже в такому разі безпечніше навіть викликати клінерів, ніж купувати досить недешевий пилосос, який зливатиме інтимні фотографії господаря будинку.
Система навігації - головне, на що слід звернути увагу
Роботи пилососи повинні якось орієнтуватися у вашій квартирі, для цього техніку начиняють датчиками. “Начинка” завжди вказана в характеристиках, що це за датчик або система датчиків. З найпоширеніших систем орієнтування у просторі може бути: гіроскоп, компас, датчики висоти, лазерна система навігації та вбудована камера. На останньому варіанті ми трохи затримаємося. Здавалося б, камера фіксує розташування меблів у квартирі, пилосос "бачить" куди йому їхати й чудово справляється з поставленими завданнями. Але тут є невелика каверза, щоб розпізнати об'єкти, пристрій буде оновлюватися, розумнішати та розпізнавати все більший спектр меблів і предметів. І в одне з таких оновлень картинка, яку бачить пилосос, може потрапити до інтернету, як було з бідним чоловіком у клозеті.
Вихід очевидний
Всі інші системи навігацій є приватними та безпечними для користувачів. Лазерна система навігації або LIDAR – чудовий варіант для орієнтування в місцевості, він не дуже зрозумілий користувачам, тому виробникам доводиться постійно пояснювати, що це. По суті, лазер сканує межі об'єктів і рельєф кімнати, чудово орієнтується в місцевості, не фотографує вашу квартиру або безпосередньо вас. Роботи, які працюють тільки на гіроскопі або компасі, теж належать до категорії безпечних у плані приватності, але на жаль якість прибирання залишає бажати кращого. А сучасні роботи пилососи працюють на базі комплексу датчиків, що робить їх ще більш старанними та педантичними працівниками.
Якщо узагальнити та не називати імен, то все, що зроблено в країні, прапор якого складається з п'яти жовтих зірок на червоному тлі й все, що має камеру, гіпотетично може збирати особисту інформацію про власників роботів пилососів. Це може бути панорамна карта вашої квартири з краєвидом навколо, так що будь-який осінтер початківець знайде точну адресу вашого житла, або інші фото з приватного життя. І нічого особистого, це політика країни, яким чином йде її розвиток. Бережіть себе, не піддавайтеся теоріям змови та вибирайте свідомо.