Доведено, декількома десятиліттями на практиці, що роботи пилососи – це одні з найкращих помічників у сучасному світі. Це той випадок, коли ми можемо сказати “дякую” прогресу, і не витрачати свої сили та час на рутину. За досить адекватну суму користувачі можуть підібрати собі відповідного помічника. Ринок побутової техніки переповнений пилососами на будь-який смак та гаманець. Завдяки блогерам та іншим оглядам в інтернеті ми можемо скласти досить чітку картинку, як працює той чи інший робот і які у нього є “темні сторони”. Сьогодні ми розглянемо темну сторону, яка властива кожній моделі роботів пилососів, попри ціну або систему орієнтування в просторі. Роботи пилососи не прибирають на чорних ділянках, килимах, плитці чи ламінаті. У матеріалі ми пояснимо чому так відбувається, а також дамо кілька лайфхаків, як з цим боротися.

Баг, який береже йому життя

Кожен робот пилосос оснащений системою датчиків орієнтування в просторі, а саме датчиками перепаду висоти. Розробники враховують будинки з декількома поверхами. Тобто мається на увазі, що робот пилососить на другому поверсі, і коли під'їжджає до краю сходів, то фіксує перепад висоти та акуратно відкочується назад, таким чином він береже своє життя. І тому коли робот заїжджає датчиком на темну поверхню, він сприймає її як прірву, як глибину і не заїжджає на темні ділянки. Опція дуже корисна і продумана, але як бути користувачам, які живуть у звичайних квартирах або одноповерхових приватних будинках, і які мають покриття для підлоги чорного кольору?

"Хімічимо" декількома способами

На жаль, якщо у вас чорний килим або, наприклад, чорно-біла плитка, то вам доведеться бути кмітливим і витратити деякий час на виправлення цієї проблеми. Все залежить від ступеня ваших знань та готовності розбирати пристрій. Якщо ви не впевнені у своїх силах, то оберете простіший варіант виходу з цієї ситуації.

  • Ви можете повністю розібрати пилосос. Датчики перепаду висоти кріпляться на досить гнучких та довгих дротах. У вас не вийде їх від'єднати або чимось замінити, пилосос просто не працюватиме. Найпоширеніший спосіб – це сховати датчики в корпусі пилососа. Повернути їх “обличчям” до начинки та зафіксувати всередині.
  • Другий варіант однозначно набагато простіше та швидше у виконанні. Вам знадобиться звичайний скотч та акуратність. Хитрість полягає в тому, щоб закрити датчики скотчем і трохи затемнити світло, покласти невелику прокладку між скотчем і датчиком. Такий спосіб досить простий, проте вам доведеться час від часу повторювати цю процедуру, тому що скотч відстає і задирається в процесі збирання.

На щастя, це не єдині два способи, які допоможуть вам з цією проблемою. Власникам роботів пилососів, які управляються від застосунку, пощастило трохи більше, в застосунку ви можете виділити ділянки, де роботу потрібно прибрати не зважаючи на перешкоди.

Програмуємо робота кількома кнопками

Роботи останнього покоління управляються за допомогою смартфона, у вас є можливість виділяти ділянки у квартирі з темним килимовим покриттям. І без жодного фізичного контакту з роботом він прибиратиме на максимально чорних килимах, плитці або ламінаті.

Такий спосіб має додаткові плюси. Як багато користувачів вже знають, роботи пилососи не прибирають під довгими шторами. Тільки но бампер торкається найлегшої штори, він сприймає її як перешкоду і залишає ділянку неприбраною. У режимі користувача ви можете виділяти ділянки під вікнами й робот буде прибирати під шторами, всупереч датчикам.

Чи впливає освітлення на ретельність прибирання?

Якщо ваш робот із відеореєстратором, то впливає. Чим темніше освітлення, тим гірше він орієнтується у просторі. В інтернеті представлений цілий список хитрощів як спростити життя роботу з камерою: залишати освітлення у темний час доби, спрямовувати лампу на ділянку, де прибиратиме пилосос. Пилосос з таким типом навігації вимагає цілу низку дій та уваги. Можна лишень порадіти, що йому не треба допомагати віником. Тому більшість користувачів все частіше схиляють свій вибір в бік роботів пилососів без камер.

Резюмуємо

Загалом проблема прибирання чорних ділянок – це найголовніша проблема у роботах пилососах будь-якої фірми та моделі. Поки інженери не придумали, як з цим боротися, користувачі вже випробували низку хитрощів, які реально допомагають. Маніпуляції з пилососом займуть якийсь час, але виправити цей баг можливо. Радують пилососи які можна налаштувати від мобільного застосунку, ви можете виділяти окремі ділянки на карті приміщення та вказувати пилососу, де йому потрібно прибирати наперекір датчикам. Робот пилососить чорні килими або під довгими шторами, і це чудово працює.